Keresés

Találatok száma: 4
Előző 1 / 1 Következő
  • 2018.09.24. 21:59
    fiúknak amúgy ismét igen népes több mint harminc fős mezőnyben kellett helytállniuk a hétvégén. Ahol Rónai Tamás ismét nem vallott szégyent, tartotta a lépést a mezőnnyel és közben mindkét napon hozta a magyar bajnoki értékelés ezüstérmét. Bár a szombati napon ehhez egy kis szerencse is kellett, mert a Renault váltója az utolsó körökben felmondta a szolgálatot és a versenyzőnk hiába nyomta a gázpedált nem került a pályára az autó ereje. A szerencsés momentum az volt, hogy piros zászlóval félbe szakították ezt a futamot melynek 75%-át már teljesítette a mezőny így Rónai megtarthatta az eredményt ... . Vasárnap aztán már technikai gondoktól menetesen zajlott a második futam ahol Tamásnak sikerült bebiztosítania a CEZ értékelés harmadik és az OB értékelés második helyét a bajnoki tabellán az utolsó bajnoki forduló előtt.Stern Roland sem panaszkodhatott a cseh hétvégén, hiszen sikerült javítania a szlovák hétvégéhez képest. Egyrészt az autó beállításában is, másrészt a tempóban is. Különösen azon a futamon ahol csapattársával Hefler Róberttel csatázhatott a futam elején a Formula Renault Kupa első pozíciójáért. Az egyik futamon őt is megfenyegette a technika ördöge egy felmerülő váltóhiba formájában ... , de azért mindig nagy élmény, hogy a BOSS GP versenysorozattal egy rendezvényen zajlanak a mi versenyeink is telt házas lelátók előtt. Illetve az is különleges, hogy a szomszéd boxokban ott mellettünk testközelből láthatjuk a közelmúlt autósportjának csúcstechnikáját. Ismét nagyon büszke lehetek a csapatomra, hiszen mindhárom versenyzőnk tényleg maximálisan beleadott mindent ezen a hétvégén is. Rónai Tomi a szombati technikai hiba ellenére is ott lehetett ismét az ezüstérmes helyen az OB értékelésben. Szombatról vasárnapra a szerelőcsapat is kiváló munkát végzett mikor Tamás autóján kicserélték ... tempóját és az eredményeit folyamatosan javítani! Nagy nagy köszönettel tartozom ismét az egész csapatnak az újabb sikeres versenyhétvégéért, hiszen a csapatfőnök számára mindig az a legnagyobb élmény, ha láthatja tökéletes összhangban egy emberként küzdeni a csapatot, ami aztán ilyen nagyszerű győzelmekben és eredményekben kamatozik!” Rónai Tamás:  „Elég sima versenyhétvége volt Brno-ban úgy gondolom.Az edzéseken és az időmérőkkel minden rendben volt, de aztán az első versenyen egy kuplung probléma miatt megállt az autó két körrel a vége előtt. Szerencsére piros zászlóval le is intették a

Autós Gyorsasági

• 2015.03.20. 20:33
    támaszt a versenyzők felé.A kialakult helyzet persze nem érte teljes meglepetésként a magyar kiválóságot, aki számára évről évre egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy nem elég, ha az edzéseken és a versenyeken nyújtja a maximumot.Tamás a 2014-es szezon során végül meghozta a döntést és az év végén fájó szívvel elköszönt a formaautózástól, hogy valamelyik zárt karosszériás sorozatban folytassa tovább versenyzői karrierjét. Utolsó Auto GP-s szezonjában, búcsúzóul nyert három futamot, szerzett további hat dobogós helyezést, az egyéni értékelést pedig a második helyen zárta.A tél folyamán a 23 éves tehetség ... A jelenleg 23 éves versenyző 2000-ben kezdte gokartos pályafutását, majd 2008-ban debütált a nemzetközi formaautózás világában. Az évek során folyamatosan haladt előre az általa választott úton, miközben olyan rangos szériákban ért el egyedülálló sikereket, mint a Brit Formula Renault 2.0, a GP3, vagy éppen az Auto GP.Hét sikeres év után, a pályán elért eredmények ellenére a következő lépcsőfok, a Formula 1 közvetlen előszobáját jelentő sorozatok, jelen pillanatban mégis elérhetetlennek tűnnek a miskolci pilóta számára, mivel a formaautózás átalakuló gazdasági háttere irreális követelményeket

Rallycross

• 2014.11.03. 15:47
    karrierje 32. diadala volt, amivel maga mögött hagyta Nigel Mansellt, és utolérte Fernando Alonsót. A Ferrari spanyol pilótája a tavalyi Spanyol GP óta nem nyert, s ha Hamilton így folytatja, hamarosan helyet cserélnek az örökranglistán.Alonsónak ezúttal a 6. hely jutott, esélye sem volt arra, hogy a két Williamsszel és Daniel Ricciardóval felvegye a versenyt. A dobogóért a két fehér autó és a Red Bull csatázott, s bár Ricciardo beragadt a rajtnál, az első boxkiállás előtt feljött Valtteri Bottasra, s egy körrel korábbi kerékcseréjével a finn elüőtt termett. Massával egy boxkiállással később ugyanezt

Forma 1

• 2013.05.06.
    Szemkápráztató szombat a Ringen Mindkét szabadedzésen és a délutáni időmérőn is a szenzációs második helyet szerezte meg Kiss Pál Tamás, az Auto GP sorozat magyarországi versenyén. A Maximmun Racing Team pilótájának tehát nagyszerűen sikerült a hazai bemutatkozás, bár az igazi vizsgafeladat, a verseny még előttünk áll. Ettől függetlenül Tamás az első Auto GP versenyén eddig minden várakozást felülmúlva szerepel. A Hungaroringre kilátogató magyar szurkolók plusz doppingot jelentettek a miskolci pályaversenyzőnek, aki rögtön megragadta az alkalmat, ismét élni tudott a lehetőséggel. - Jól ... gumikban is tartalék, bevallom, titkon bíztam benne, hogy összejöhet a pole pozíció. De úgy gondolom, hogy ezzel a 2. hellyel is elégedettek lehetünk így elsőre, hiszen mégiscsak most először versenyzek az Auto GP-ben, ezzel az autóval. Nagyon szoros volt az élmezőny egész nap, és holnap is arra számítok, hogy rendkívül kiélezett lesz a küzdelem a győzelemért. Ennek ellenére úgy érzem, egy jó rajttal és egy jó stratégiával akár a győzelem sem elérhetetlen. Itthon vagyunk, jó idő van, gyorsak vagyunk, miénk a 2. rajtkocka – úgy gondolom, hogy valahogy így néz ki egy jó nap a Hungaroringen. Bízom benne ... . Remélem, hogy holnap reggel, az első futamon is sokan velünk tartanak, és támogatnak minket szurkolásukkal a lelátókról. Ezúton is gratulálok Michelisz Norbinak a WTCC időmérőjén elért 2. helyezéséhez, remélem, mindkettőnknek jól sikerül a holnapi nap is – tette hozzá végül Kiss Pál Tamás. A mogyoródi versenyhétvége vasárnapi programja: 2013. május 5., vasárnap 08:45 – 09:00: WTCC, warm up (Michelisz Norbert) 09:45: Auto GP, 1. futam (Kiss Pál Tamás) 12:35: WTCC, 1. futam (Michelisz Norbert) 13:35: Auto GP, 2. futam (Kiss Pál Tamás) 14:50: WTCC, 2. futam (Michelisz Norbert) Auto GP Maximmun Racing Team Gyorsasági