Hamilton ismét csúnyán megverte Rosberget

Lewis Hamilton zsinórban ötödször nyert, a 2. helyről rajtolva, Nico Rosberget a pályán megelőzve, tiszta csatában diadalmaskodott az Amerikai Nagydíjon.

Az angol így 24 pontra növelte az előnyét csapattársával szemben, azaz megengedheti magának, hogy a hátralévő két versenyen a második helyen érjen célba Rosberg mögött, így is világbajnok lehet. A harmadik helyen Daniel Ricciardo ért célba, miután a boxkiállásoknál megelőzte a Williams versenyzőit. A boxból rajtoló Sebastian Vettel a 7. helyen ért célba.

Lewis Hamilton sorozatban ötödször győzött, ráadásul az Egyesült Államokban úgy győzte le Nico Rosberget, mint Japánban: a német mögül rajtolt, s az első boxkiállás után rákapcsolt, majd a pályán elment csapattársa mellett. Rosberg, akárcsak Szuzukában, tehetetlennek tűnt, tényleg úgy tűnik, mintha fejben elfáradt volna a világbajnoki csata hajrájára.

Hamilton előnye immár 24 pont, ami azt jelenti, hogy Rosbergnek már nem a saját kezében van a sorsa. Hiába nyeri meg ugyanis a hátralévő két futamot, benne a dupla pontos idényzáróval, Hamiltonnak mindkétszer elég a második helyen célba érnie, és világbajnok lesz. Mivel a Mercedes 17 futamon 10 kettős győzelmet aratott, ez még könnyen meg is valósulhat – bár valószínűsíthető, hogy nem a második helyre megy az angol Brazíliában és Abu-Dzabiban…

Hamilton  idei 10. győzelme karrierje 32. diadala volt, amivel maga mögött hagyta Nigel Mansellt, és utolérte Fernando Alonsót. A Ferrari spanyol pilótája a tavalyi Spanyol GP óta nem nyert, s ha Hamilton így folytatja, hamarosan helyet cserélnek az örökranglistán.
Alonsónak ezúttal a 6. hely jutott, esélye sem volt arra, hogy a két Williamsszel és Daniel Ricciardóval felvegye a versenyt. A dobogóért a két fehér autó és a Red Bull csatázott, s bár Ricciardo beragadt a rajtnál, az első boxkiállás előtt feljött Valtteri Bottasra, s egy körrel korábbi kerékcseréjével a finn elüőtt termett. Massával egy boxkiállással később ugyanezt eljátszotta, sőt, a már Hamilton mögött száguldó Rosberget is megközelítette.
Sebastian vettel a boxból rajtolva hetedik lett, ezt célozta meg a futam előtt.
Pastor Maldonado megszerezte idei első pontját, a Lotus a Monacói Nagydíj óta először volt eredményes.
A Sauber pontszerzési esélyei már az első körben elszálltak, a 9. helyről rajtoló Andrian Sutilt megtorpedózta Sergio Pérez, így mindketten kiestek.