Országos Horvát Rally Bajnokság 2014
1.
Moslavina Rally- Kutina
Várkonyi Szabolcs-Berendi Dávid- Honda Civic Type R3
Egyesületünk, az AK Delta Sport rendezésében debütált ez a verseny Magyarországhoz
aránylag közel, remek, soha nem látott pályákon, melyek nagyon tempósak, néhol keskenyek
erdőben, néhol kétsávosak falvakon keresztül tiltáson!!, szóval minden volt bennük, ami egy
jó és izgalmas versenyhez kell, sajnos kivéve a mezőnyt, ami elég szegényes volt, bár az eleje
egész erősre sikeredett, kiegészülve Hideg Krisztiánnal és Maricsek Mikivel. A shakedown
remekül sikerült az ideiglenes párosnak, az abszolút 3. időt teljesítve és maga mögé utasítva a
helyi sokszoros bajnok Juralj Sebaljt is. Sajnos a versenyre megjött az eső, ami nem fekszik
annyira a Hondának, különösen nem az első két városi gyorsaságin, ahol végül egy N-es utcai
futóművel induló autó futott abszolút időt.
Várkonyi Szabolcs:
Másnap az egész éjjel tartó esőzés után félig vizes, félig száraz pályákon kezdődött a verseny,
ahol nehéz volt eltalálni a jó tempót, nem is sikerült, elég indiszponáltan kezdtünk és elég
nagy hátrányba kerültünk a 2 WD éllovasa mögött. A 2. körben a száradó pályán már
elfogadható tempót mentünk, de aztán ismét leszakadt az eső és késtünk 2 percet az első
kerekek cseréje miatt, de mivel ellenfeleink 4 vizes gumival vágtak neki a szakasznak, végleg
el is dőlt a verseny. Viszont elkezdtük élvezni az esőt, nagyon jó beállítást találtunk és alig
vártuk, hogy kipróbálhassuk a Hankook extrém eső gumijait. Természetesen elállt az eső, de
már ráérezve az ízére így is jó időt mentünk a száradó pályán. Az utolsón megint esett, így ide
jó lett volna az extrém gumi, de nem hoztunk magunkkal, így intermédián mentünk, amit
nagyon sajnáltam, mert a Hideg Krisztián 20 mp-et adott az extrém gumikon Sebaljnak és
elmondása szerint remekül vizsgáztak. De sebaj, remek felkészülés volt az elmaradó BP
rallye-val egyidőben megrendezésre kerülő Croatia Rallye ERT futamra, bár előtte még