Szerencsés Székesfehérvár rallye után

Soós Szabolcs

Letöltés

Szerencsés Székesfehérvár rallye után.
A Szabó Ákos –Nyakacska Bálint az Országos Rallye Bajnokság 3.futamát sikeresen teljesítették. A
Citroen C2r2 Max versenyautó kitűnően vizsgázott a kétnapos két talajon zajló versenyén. Az első
napon rendkívül nehéz murvás szakaszokon több technikai hiba hátráltatta a versenyzőpárost amin
sikerült a szerviznek felülkerekedni, de a második napi aszfaltos szakaszokon már elfogadható volt az
eredmény is és fortuna is mellettük volt. Sajnos a verseny első napján sok másodpercet spájzoltak be
a fiúk,de az aszfaltos szakaszokon alig 30 másodperces hátránnyal végeztek a kategória 2. helyén. Így
ezután a verseny után a debreceni versenyzők vezetik a bajnokság 6. kategóriáját ami az év végi
végelszámolásnál igen jól fog jönni.
Nyakacska Bálint:
„ Rendkívül jól éreztük magunkat a fehérvár rallye mindkét napján de most ismét
bebizonyosodott,hogy Ákosnak inkább az aszfaltos szakaszok fekszenek jobban. A versenyautó
tökéletes állapotban volt egész hét végén, de sok apró technikai problémával kellett megküzdenünk
ami főleg futómű és elektromos gond volt. A szerviz kiválóan teljesített és örülünk a
célbaérkezésünknek ezen a rendkívül nehéz versenyen! Sajnáljuk a csapattársunkat Barnáékat
akiknek technikai probléma miatt kellett feladni a csatát a másnapi első szakaszon de már várjuk a
folytatást ami június 22.-én vasárnap a debreceni Salakmotorpályán levő KZ Invest kupa autós
salakshow lesz és azt követően utazunk Veszprémbe a soron következő bajnoki versenyre Július