Maricsek Racing Team

Letöltés

MARICSEK RACING TEAM – Árpádtető Kupa, 2013. július 20-21.
Nagy Balázs – Istovics Gergő, Suzuki Swift GTi
Március óta nem ült együtt versenyautóban Nagy Balázs és Istovics Gergő. A Maricsek Racing Team
párosának a július 20-21-ei, Árpádtető Kupa volt a második megmérettetése A Legenda Rallye
Sprint Bajnokságban. A szünet azonban meg sem látszott a duó teljesítményén: Nagyék az abszolút
értékelésben a 19., a 3-as kategóriában pedig a 3. pozícióban végeztek a Suzuki Swift GTi-vel.
Nagy Balázs:
Orfű óta nem ültünk autóba: a magyarbólyi futam ütközött egy olyan elfoglaltságunkkal,
amit nem tudtunk lemondani, a bakonyai sprinten pedig babonából nem indultunk, hiszen ott mindig
szerencsétlenül alakult a szereplésünk. A hosszú szünetnek köszönhetően így ráértünk arra, hogy
kényelmesen és alaposan elkészítsük az erős motort a Suzuki Swift GTi-be.
Az Árpádtetőn megrendezésre kerülő viadal közel áll a szívünkhöz, nagyon szeretjük az itteni pályát.
Az előzetes esélylatolgatások során úgy készültünk, hogy a kategóriánkban lévő két Skodát nem
valószínű, hogy meg fogjuk tudni verni, viszont egy Suzukist sem szerettünk volna magunk elé
engedni. Ez mind be is igazolódott a futamon. Hibamentesen abszolváltuk a 4. bajnoki fordulót, s a 3-
as kategória 3. helyén értünk célba. Pörgős, jó hangulatú futamon vehettünk részt, amiért
köszönettel tartozunk Markó Tibinek és a szervezőcsapatának!
A következő versenyünk mibenléte még kérdéses. Terveink között szerepel a Baranya Kupán való
indulás, ám ha Gergő elindul Kovács Antival az ugyanarra a hétvégére eső Arad Rallyen, akkor
elkísérem őket, és segítek a csapatnak a Mitsubishi felkészítésében.
Istovics Gergő:
Szerencsésnek mondhatom magamat, hiszen a sikeres Veszprém Rallye után máris itt
volt a következő megmérettetés, az Árpádtetői Rallysprint. Nagy várakozással tekintettem a futam
elé, ami az egyik kedvenc pályámon zajlott, bár azzal tisztában voltam, hogy egy ilyen technikai
háttérrel nem leszünk képesek megelőzni a kategóriánkban induló két Skodát. A célunk így csak az
lehetett, hogy Suzuki ne végezzen előttünk, és egy jó ízűt autózzunk. Ez meg is valósult: abszolút
értékelésben a 19.-ek lettünk, a 3-as kategóriában pedig stabilan hoztuk a 3. helyet.
Külön öröm számomra, hogy a 2013-as szezonban ez volt az 5. versenyem, s egyben az 5. dobogós
helyezésem is. Bízom benne, hogy ez a széria a jövőben is folytatódni fog. Képlékeny még, hogy
hogyan folytatom a versenyzést idén. Lehet, hogy Anti oldalán állok rajthoz az Arad Rallyen vagy a
Baranya Kupán, de az sem elképzelhetetlen, hogy a komlói futamot Balázzsal fogom teljesíteni.
Ebben a bajnokságban vérmes reményeink már nincsenek, de egy kis szerencsével felférhetünk még
a kategória év végi dobogójának alsó fokára. Ehhez azonban be kell biztosítanunk a rajthoz állásunkat
a visszalévő bajnoki fordulókon, és folyamatosan jól kell azokon szerepelni.