Magyar Országos Gokartbajnokság, Bruck
Fodor Géza, DD2 Masters
2014. október 9.
Sűrű programja volt Fodor Gézának az elmúlt hetekben, hiszen az Országos Gokartbajnokság
utolsó előtti, brucki fordulója után Szlovéniában, Vranskóban állt rajthoz egy osztrák­szlovén
közös bajnoki versenyen. Mindkét hétvégén csak a DD2­re koncentrált, Szlovéniában pedig az
idegen pálya minél gyorsabb feldolgozása volt a célja. A hétvégén ismét Bruckba látogat az
Országos Gokartbajnokság mezőnye a szezon utolsó versenyére. Itt Fodor már azzal a vázzal
és olyan specifikációval áll rajthoz, amivel a valenciai világdöntőn is szerepelni fog.
Fodor Géza: – Mind a két verseny tanulságos volt. Bruckban fordult elő először az idén, hogy
csak a DD2­es kategóriára koncentráltam, és mivel a Masters bajnokságot megnyertem, nem
kellett a pontokért harcolnom. Éppen ezért nagyon készültem a hétvégére és egy kicsit
túlerőltettem magam. Ahogy mondták, úgy edzettem és versenyeztem, mint akit a rendőrautó
kerget. Az időmérőn hetedik, az elődöntőben hatodik lettem. A döntőre változtattuk a
beállításon, sajnos nem jó irányba, ezért végül kilencediknek futottam be, de a Masters
kategóriát így is megnyertem.
A következő hétvégén Szlovéniában, Vranskóban rendeztek egy egynapos osztrák­szlovén
bajnoki futamot, ahova azzal a céllal mentem, hogy az idegen pálya minél hamarabbi
feldolgozását gyakoroljam. 21 résztvevő volt, az időmérőn hatodik, az elődöntőben szintén
hatodik, a döntőben ötödik lettem. Összesen kilenc bemenetelünk volt, amiből az utolsóban, a
döntőben voltam a leggyorsabb, úgyhogy a pályafeldolgozásban még van fejlődnivalóm.
A hétvégén rendezik Bruckban az utolsó magyar bajnoki futamot, ahol már azzal a vázzal és
olyan specifikációval állok rajthoz, amivel a világdöntőn is menni fogok. A világdöntő műszaki
szabályzata nagyon szigorú, például nem cserélhetsz hátsó tengelyt, első stabilizátort, nem
használhatsz speciál alkatrészeket, csak a standard dolgokkal dolgozhatsz. Ez valószínűleg
hátrányt jelent majd a magyar bajnokin, de a felkészülésben előny lesz.
Az MHH Rally & Kart Team 2014­es eredményei
március 23. Jesolo, szlovén gokartbajnoki futam, Fodor Géza, DD2 Masters 2. helyezés
március 30. Vredestein–Miskolc Rali ORB­futam, Krózser Menyhért–Papp György, defekt miatt
kiestek
április 13. Jesolo, magyar gokartbajnoki futam, Fodor Géza, Max Masters, 1., 1. helyezés,
DD2 Masters 2., 4. helyezés
április 27. Rechnitz, magyar gokartbajnoki futam, Fodor Géza, Max Masters, 1., 1. helyezés,
DD2 Masters 1., 1. helyezés
május 10. Bükfürdő Rali, Országos Murva Ralibajnokság, Krózser Menyhért–Papp György
abszolút 1. helyezés
május 18. Kecskemét, magyar gokartbajnoki futam, Fodor Géza, Max Masters, 1., 2.
helyezés, DD2 Masters 1., 1. helyezés; Krózser Menyhért, Max Masters 4., 7. helyezés
június 14. Fehérvár Rali, Országos Murva Ralibajnokság, Krózser Menyhért–Papp György
június 14­15. Fehérvár Rali, Országos Ralibajnokság, Krózser Menyhért–Papp György
abszolút 2. helyezés
június 22. Pannoniaring, magyar gokartbajnoki futam, Fodor Géza, Max Masters, 1., 1.
helyezés, DD2 Masters 1., 1. helyezés
június 12­13. Veszprém Rali, Országos Ralibajnokság, Krózser Menyhért–Papp György
július 25­27. Poznan (Lengyelország), magyar gokartbajnoki futam, Fodor Géza, Max Masters,
1., 1. helyezés, DD2 Masters 1., 1. helyezés
augusztus 29­31. Dunaszerdahely (Szlovákia), magyar gokartbajnoki futam, Fodor Géza, Max
Masters, 2., 2. helyezés, DD2 Masters 1., 1. helyezés
augusztus 6­7. Kassa Rali, Országos Ralibajnokság, Krózser Menyhért–Papp György abszolút
10. helyezés
szeptember 19–21, Speedworld, Pachfurth, Bruck (Ausztria) magyar gokartbajnoki futam,
Fodor Géza, DD2 Masters 1., 2. helyezés
szeptember 26­27, Vransko (Szlovénia) osztrák, szlovén gokartbajnoki futam, Fodor Géza,
DD2 6., 5. helyezés
A Hargitai Racing további versenyzőinek eredményei:
Rotax MicroMax kategóriában Válint Balázs az időmérőn 12., az elődöntőben 10., a döntőben
pedig 13. helyezést ért el, ami a magyar értékelésben 3., 2., 3. helyezés, Ifj.
Krózser Menyhért az
időmérőn 24., az elődöntőben 27., a döntőben pedig 27. lett, ami a magyar értékelésben 9., 10., 10.
helyezés
Rotax MiniMax kategóriában Válint Bence az időmérőn 5., az elődöntőben 5., a döntőben
pedig 3. helyezést ért el, ami a Magyar értékelésben 1., 1., 1. helyezés, Hargitai Levente az
időmérőn 12. lett, az elődöntőben rajtbaleset miatt utolsó lett, a Döntőben pedig 12. helyezést ért el,
ami a magyar értékelésben 6., 6., 6. helyezés
Rotax Max Junior kategóriában Thomas Preining az időmérőn, az elődöntőben és a
döntőben egyaránt 1. helyezést ért el, de utólag kizárták technikai hiba miatt.
Rotax DD2 kategóriában Kovács Gábor az időmérőn 6., az elődöntőben 7., a döntőben pedig
6. helyezést ért el, ami a magyar értékelésben 3., 4., 3. helyezés., Kovács László az időmérőn 9.,
az elődöntőben 8., a döntőben pedig 10. helyezést ért el, ami a magyar értékelésben 5., 5., 5.
helyezés.
Rotax Max Senior kategóriában Vandendriessche Joost az időmérőn 14., az elődöntőben
14. lett a Döntőben pedig 12. helyezést ért el, ami a magyar értékelésben 4., 4., 4. Helyezés.
OB, osztrák Speedworld, Pachfurth, Ausztria
*OB: országos­bajnokság, CEE: Közép­Kelet­Európai Zónabajnokság, osztrák: osztrák