Maricsek Racing Team

Letöltés

MARICSEK RACING TEAM –Salgó MIDEX Rallye 2013, 2013. június 15-16.
Holecz „Kicsy” Krisztián – Nagy Zoltán, Lada 2105
A 2013-as szezonban, először a Salgó MIDEX Rallye 2013 keretein belül láthattuk rajtvonalhoz állni
Holecz „Kicsy” Krisztiánt és Nagy Zoltán. A Maricsek Racing Team párosa félévnyi kihagyás után
adott gyújtást újra a Lada 2105 versenyautóra, ami a navigátor szakértői kezei között épült,
fejlődött a kényszerpihenő alatt. A munka eredménye meg is lett: Kicsy beváltotta a Zoltánnak tett
ígéretét, s kupával tértek haza Salgótarjánból – ráadásul rögtön kettővel.
Holecz „Kicsy” Krisztián:
Fantasztikus hétvégénk volt! Zoltán ismét parádés dolgot művelt az autóval,
ami hibamentesen, egy pisszenés nélkül abszolválta a kijelölt, 8 gyorsasági szakaszt a Salgó MIDEX
Rallyen.
Szombaton, a pályafelírás során egy kis halálfélelemmel kezdődött meg a bajnoki forduló számomra.
Ez az a része a versenyeknek, amit – ha tehetném – legszívesebben minden egyes alkalommal
kihagynék. A prológon való szereplésünk sem sikerült a legjobban, nem autóztunk látványosan,
hiszen még féltettem az autót, és nem vettem fel rögtön a ritmusát. A folytatás viszont annál
felemelőbb volt! Vasárnap egyből ráéreztünk a pályákra, és a kategória élmezőnyével hasonló időket
tudtunk autózni. Kupáért mentünk, de arra azért egyikünk sem számított, hogy ilyen szoros
küzdelmek lesznek a többiekkel. Maximálisan elégedett vagyok a versenyhétvégénkkel, és az
időeredményeink is biztatóak a folytatásra nézve.
Nagyon hosszú és fárasztó versenyünk volt, a meleg igencsak próbára tette a szervezetünket.
Sajnálom, hogy a barátaink, Csegezi Ákos és Csáki Richard idő előtt a futam feladására kényszerültek
– jó lett volna együtt ünnepelni a célban a sikeres beérkezést. Ez úton is szeretnék köszönetet
mondani a barátainknak, akik rengeteget segítettek abban, hogy a Salgó MIDEX Rallye 2013 bajnoki
fordulón rajthoz tudtunk állni! Az ő érdemük is ez az eredmény!
Nagy Zoltán:
Nagyon nehéz felkészülésen és egy igen fárasztó versenyen vagyunk túl. Izgatottan
vártuk a Salgó MIDEX Rallyet, hiszen számunkra ez volt az első megmérettetés a 2013-as szezonban.
Domaháza újdonság volt számomra, a másik két szakaszon viszont már versenyeztem. A pályák
felírására nem volt sok időnk, tesztre sem volt alkalmunk, így fél év szünet után beletelt egy kis időbe,
míg visszarázódtunk a versenyritmusba.
Az autót tökéletesen felkészítettük, végig hibátlanul szolgált ki bennünket. A teljesítménye
számunkra is önbizalmat adott, ami az időeredményekben is megmutatkozott. Mondhatni,
eseménytelen volt a versenyhétvégénk – a legnagyobb riadalmat egy elszabadult, energiaitalos
palack okozta, ami kilyukadt az egyik gyorsasági szakasz közepén, és telepermetezte a kocsit.
Abszolút elégedett vagyok a szereplésünkkel, az eddigi legjobb, problémáktól mentes versenyünk
volt, mióta együtt megyünk, és nagyon jól is éreztük magunkat. Rengeteg segítséget kaptunk a
felkészülés és a futam során is, amit ez úton szeretnénk mindenkinek megköszönni!
Kicsy a futam előtt megígérte nekem, hogy kupát fogunk haza hozni, s az erős mezőny ellenére ezt
most sikerült is beváltania. Az A3 kategóriában a 3., az „A” Lada Kupában pedig a 2. helyezettnek járó
trófeával gazdagodtunk. Terveink szerint a következő futam a Lábatlan- Nyergesújfalu Rali lesz, amire
a kocsi már most teljes harci díszben áll, akár már a következő hétvégén rajthoz lehetne állni vele.