AK DELTA SPORT

Letöltés

EXTRÉM PÁLYÁKON…
2013 SATURNUS RALLY-SZLOVÉNIA
Sikeresen teljesítette Szilágyi Jani és navigátora a 2013-as Országos Horvát Rally Bajnokság
harmadik futamát. A Ljubljana melletti hegyekben megrendezésre kerülő futam rengeteg
meglepetést tartogatott a versenyzők számára. A pénteki napon az átvételeké volt a főszerep,
valamint az este folyamán egy rövid 3,45 km hosszú Super Speciallal zárták a napi feladatot. Mivel
a super special előtt egy közel 3,5 órás gyűjtő volt, ezért nagyon nehéz volt a gumiválasztás erre a
pályára. A szombati napra már nagyon fel kellett mentálisan készülni, ugyanis egy 17,5, egy 10,5,
valamint egy közel 30 km-es gyorsasági várt a mezőnyre kétszer. A pályabejárás során csak kétszer
lehetett végig menni, így igazán az a versenyzőpáros győzhetett, akik már évek óta versenyeznek a
szlovén bajnokságban. Szilágyi Janiék hiba nélkül teljesítették a futamot, a Horvát Országos
Bajnokság első helyén sikerült célba érniük, valamint a nyílt Horvát Rally Bajnokság negyedik
helyét zsebelhették be, így sikerült felzárkózniuk az abszolút harmadik helyre a bajnokságban.
Szilágyi Jani:
Nagyon nehéz verseny volt. Sajnos a pályabejárás során kétszer
lehetett végig menni, így akik már rég óta versenyeznek ezeken a pályákon sokkal
nagyobb előnyben voltak, mint mi. Az időjárás is nehezítette a dolgunkat, ugyanis
szakadó esőben kellett teljesíteni szinte az egész versenynapot. Az első körre nem
sikerült túl jól a gumiválasztásunk, így az élmezőnyhöz képest sok másodpercet
kaptunk. A turbónkkal is akadtak problémáink, 1,3 bar nyomással teljesítettük az
egész versenyt, ami km-ként kb 0,2 másodperc hátrányt jelentett. Leginkább a
horvát értékelésben voltunk érdekeltek, ezért ezt tartottuk a szemünk előtt.
Daniel Saskinékkal szemben folyamatosan tudtunk gyorsulni, ami a leginkább fontosabb volt
számunkra, mivel jelenleg Ők vezetik a Bajnokságot. Nagyon nehezek voltak ezek a pályák. Rengeteg
aszfaltváltás volt, valamint murvás átkötő szakaszokat is beletettek a gyorsasági szakaszokba, és a
szakadó eső miatt, egy-két helyen már teljesen iszaposra járták a versenyzők. A Horvát országos
bajnokságban sikerült megszereznünk az első helyet, így sikerült felzárkóznunk a bajnokságban .A
következő versenyünk a Dugo Selo Rally lesz, ahol a tavalyi évben nagyszerűen tudtunk versenyezni,
így nagyon bizakodva várom a folytatást.
Csányi Botond:
Ilyen nehéz versenyen talán még Skóciában mentem, ahol szintén
csak kétszer lehetett végigmenni a pályabejárás alkalmával. Kicsit szokatlan is ez
számunkra, ugyanis a Horvát Bajnokságban nem nagyon szokták limitálni a
tréningezési lehetőségeket. Most kettőből kellett megoldanunk azt, amit általában
három alkalomból szoktunk. A szlovén versenyzők már előnyben voltak, ugyanis a
tavalyi év folyamán is mentek ezeken a gyorsasági szakaszokon. Nekünk
mindegyik pálya teljesen új volt, így szinte végig improvizálni kellett. A
leghosszabb gyorsasági szakasz volt leginkább megterhelő, mint mentálisan, mint
fizikálisan a versenyzőknek. Ezt is úgy próbáltuk feldolgozni, hogy szakaszokra bontottuk, így
könnyebben volt memorizálható, de még így is rengeteg fejtörést okozott számunkra. Leginkább a
Horvát Bajnokságra koncentráltunk, amit sikerült is megnyernünk, így sikerült felzárkóznunk a
bajnokságban. Következő versenyünk a Dugo Selo Rally lesz, amit tavaly sikerült győzelemmel
zárnunk. A gyorsasági szakaszok teljes mértékben megegyeznek a 2012-es évihez képest, így
könnyebb dolgunk lesz, mint a Saturnus Rallyn.