Magabiztosan a bajnoki cím felé

Maricsek Racing Team

Letöltés

Felemás évet tudhat maga mögött a Kovács Antal-Istovics Gergő duó. A Maricsek Racing Team
versenyzői bíztató eredményeket produkáltak a 2012-es szezon során az Országos Rally Bajnokság
első osztályában, ám a technika ördöge gyakran közbeszólt sikeres szereplésükbe. A fiúknak
mégsem lehet komoly okuk a panaszra, hiszen az S csoportban, valamint a 12-es kategóriában is a
3. helyen zártak. A 2013-as idény bajnoki címét azonban egy versenytársnak sem fogják felemelt
kézzel átengedni…
- Hogy értékelnétek a tavalyi szezonotokat?
- Felemás évet zártunk tavaly az Országos Rally Bajnokság első osztályában. Az esztendő során voltak
nagyon bíztató eredményeink, mint például a Mecsek és a Kassa Rallyn, ahol vezetni tudtuk a
csoportunkat, ugyanakkor néhányszor bennünket is megtréfált a technika ördöge. Összességében
még is azt mondanánk, hogy elégedettek vagyunk a bronzéremmel mind a 12-es kategóriában, mind
az S csoportban. 2012 a debütálásunk éve volt a Maricsek Racing Teammel és a Mitsubishi Lancer Evo
VI-ossal is, így a végeredményt nézve nem lehet nagyon okunk a panaszra. A bajnoki cím tavaly
megérdemelt helyre került, de bízunk benne, hogy idén már mi is jócskán beleszólhatunk majd az
elsőség sorsába.
- Mi volt a legemlékezetesebb pillanatotok a 2012-es idényben?
- Az eredmények tekintetében a legszebb pillanatuk az volt, amikor Bükfürdőn abszolút 6. időt
tudtunk autózni a versenyhétvége második napján. Ugyancsak emlékezetes marad számunkra a
Mecsek Rally két éjszakai gyorsasági szakasza, amikor a látási viszonyoktól való félelmeink ellenére
abszolút 9.-ként abszolváltunk az első napot. A versenypályán kívül is több fantasztikus programon
vehettünk részt – ilyen volt például az augusztusi Talma Nap Kecskeméten, valamint a szeptemberi,
kaposvári Rally Café Rally Show. Utóbbi esemény azért is áll közel a szívünkhöz, mert
szülővárosunkban, hazai közönség előtt mutathattuk meg magunkat és átadhattunk egy szeletet a
rally-feelingből.
- Mi lesz a felállás 2013-ban?
- A felállás maradt a régi: a pilóta és a navigátor szerepét a megszokott módon osztottuk fel most is
egymás között, emellett az autó és a csapat is változatlan maradt. Korábban szó volt arról, hogy az
MNASZ szabálymódosításai miatt befektetnék egy Mitsubishi Lancer Evo IX-be, de miután
megszületett a végleges szabályzat, maradtunk a jól megszokott és szeretett Evo VI-osnál. A kocsin –
az esztétikai renoválás mellett – komolyabb fejlesztéseket is eszközölt a szervizcsapat, akiknek már a
tavalyi év során is rengeteget köszönhettünk. Örülünk neki, hogy egy ilyen jó hangulatú és profi
csapat tagjai lehetünk, mint a Maricsek Racing Team, s bízunk abban, hogy az ő támogatásukkal
fokozatosan léphetünk majd előrébb a tabellán 2013-ban.
- Mely futamok alkotják majd idén a versenynaptárotokat?
- Partnereinknek köszönhetően úgy néz ki, hogy 2013-ban az ORB összes futamán rajthoz tudunk
majd állni. Emellett tervezzük, hogy néhány meghívásos versenyen is elindulunk majd – így például
nem maradhat ki a számunkra hazai pályának számító szennai rallysprint sem. Ha minden jól megy,
akkor pedig az év végén még egy külföldi futamon is részt fogunk venni, hogy egy kicsit karbantartsuk
magunkat és a Mitsubishit.
- Gondolom, a cél pedig most már egyértelműen a kategória bajnoki cím…
- Így van! Mint mindenki, mi is azért versenyzünk, hogy egyre előrébb jussunk a tabellán, és minél
több győzelmet, bajnoki címet szerezzünk. A realitások talaján maradva azonban azt kell mondanunk,
hogy az S csoport illetve a 12-es kategória 1. vagy 2. helye kijárna nekünk idén. A kategóriánk viszont
nagyon megerősödött a téli szünet alatt – többek között egy igen tapasztalat és gyors ellenfelet is
kaptunk Hideg Krisztián személyében, de mindenképp fel fogjuk venni vele szemben a kesztyűt.