Tartalmas szombati nap a fejlődés jegyében!

Lassan indul a Gokart szezon, Beni a tanulás mellet a felkészülésre is szán időt.

Beszélgetés Nagy Benjámin gokart versenyzővel

A február huszadikai napon, három helyszínen voltál édesapáddal a 2016-os gokart versenyzésedre való felkészüléseddel kapcsolatban.

Melyek ezek és milyen céllal is vettél részt rajtuk?

- Reggel a Kecskeméti Gokart pályán kezdtem a napot.

A héten a Tony Kart vázba új motor került. Rotax Max Junior, ami 125 ccm-s. Nagyon jónak bizonyult, három tizeddel mentem jobb időt az előző motorhoz képest. Tesztelés céljából került bele ez a motor, még szeretnénk egy másikat, és egy új vázat is, aminek az érkezését nagyon várjuk.
A teszt végeredménye dönti el majd, hogy milyen váz és motor kombináció kerül összeépítésre, amivel a 2016-os versenyévadomban fogok menni.
Teszteltük az új telemetriát is, amivel számítógépen tudjuk ellenőrizni a teljesítményemet a pályán.

Ezen a napon Lengyelországból is voltak sporttársak, kategóriatársak. Velük tudtam együtt menni a pályán, és ez által ellesni az ő vezetési technikájukat.

Száraz körülmény között sikerült 6x15 kört mennem.

Összegezve a kecskeméti teszt napot, az új motor nagyon jól muzsikált, ami a köridőkön is meglátszott.

Ezúton is köszönettel tartozom Karlik Istvánnak a lelkiismeretes munkájáért!

- Délután öt órától a FIT 4 Race-en vettem részt, ahol immár másodjára voltam.

Különböző reflex javító feladatokkal kezdtünk, ez után koordinációs gyakorlatokat végeztem, amik nem bizonyultak egyszerű feladatnak. Egyszerre több dologra való megosztott figyelem fizikailag és szellemileg is megterhelő volt.
Mivel több alkalommal is részt fogok itt venni, ez a későbbiekben, már bízom benne, hogy könnyebbé fog válni. Az itt szerzett tapasztalatokat szeretném a későbbiekben a versenyzésemben kamatoztatni

- A napot az Eurocenter alatt lévő fedett gokart pályán zártam.

Rónai Tamás barátom tanított az ideális ívek tartására, a helyes kormánymozdulatokra, "látni" a pályán.

Nagyon sokat segített, hogy együtt tudtunk menni. Tomi tanított előzgetni, kielemeztük a köridőket, megmutatta, hogy hol vagyok "lassú".

Volt amikor heten is fent voltunk egyszerre a pályán, ott "versenykörülmény" között tudtam előzni.

Nagyon meg vagyok elégedve a mai nappal, mert sokat gyakoroltam a szezon kezdéshez.

Február 25-28 között Olaszországban az Adria Karting Raceway-n tesztelünk a csapattal. Célom, hogy az itt eltöltött idő és teszt kilométerek kellő képen felkészítsenek a március 25-27-én ugyanitt megrendezésre kerülő Országos Bajnokság - CEE-re, mind fizikálisan és mentálisan is.

Köszönöm a támogatóim és a szüleim segítségét!