Kezdésnek, rögtön abszolut győzelem !

HIDEG RALLY TEAM – 9. Covasna Winter Rally, 2016. január 16-17.
Hideg Krisztián – Kerék István, Mitsubishi Lancer Evo IX

Romániában kezdte meg a 2016-os rallyszezont Hideg Krisztián és Kerék István. A Mitsubishi Lancer Evo IX-es alakulat rengeteg pozitív élménnyel gazdagodott a január 16-17-ei, 9. Covasna Winter Rallyn. A jó hangulat mellett pedig kijárt még nekik a hóautózás izgalma, valamint az abszolút győzelemmel járó dicsőség is.

Hideg Krisztián: Egy könnyed hóautózás reményében vágtunk neki a 2016-os rallyszezonnak, aminek
az első állomása a január 16-17-ei, 9. Covasna Winter Rally volt. Csütörtökön utaztunk a helyszínre, és
hatalmas öröm volt, hogy a településen szinte mindenki magyar, közvetlenek és kedvesek az
emberek – olyan volt, mintha hazaérkeztünk volna.

A versenyen az volt a célunk, hogy felmérjük, mennyi maradt meg bennünk a tavalyi, havas EB
futamokon szerzett gyakorlatokból. A „könnyed kocsikázás” végül igazán jó eredménnyel zárult –
abszolút elsők lettünk. Nem volt azonban könnyű dolgunk: kevés időnk volt a tréningre, ezért nem is
voltunk maximálisan felkészülve a rajtra, a pályák technikásak és szűkek voltak, és tele voltak
ritmusváltásokkal. Az időjárás csak tovább fokozta az izgalmakat, folyamatosan változtak a
körülmények: amíg szombaton majdnem tükörjégen autóztunk, addig vasárnapra 30 centi hó esett,
és azon kellett megtalálnunk a megfelelő íveket, nyomot – csak úgy, mint tavaly Liepajaban. A
második versenynapon folyamatosan szakadt a hó, a reggeli -15 fok után napközben +1 fokig kúszott
a hőmérő higanyszála, aminek következtében elkezdett olvadni – ez viszont nem csak minket tett
próbára, de rendesen rányomta bélyegét a gumitaktikánkra is.
Erre a sprintfutamra 34 páros nevezett – mint átlagban egy magyar bajnoki fordulóra –, és rendkívül
erős volt a mezőny. Két román bajnok is tiszteletét tette a megmérettetésen, valamint többen jöttek
ki Magyarországról is. Mitsubishik, R5-ösök, Subaruk sora sorakozott a rajtvonalnál. A rendezők
abszolút a versenyzők érdekeit tartották szem előtt, öröm volt itt versenyezni, igazi szórakozás volt!
Remélem, hogy jövőre sikerül elérniük a szervezőknek, hogy ez a futam is részét képezze majd a helyi
országos bajnokságnak.

Terveink szerint még most, az év elején részt veszünk majd még egy havas versenyen, majd tavasszal
elkezdjük a saját programunkat, ami egy-egy hazai futam mellett nemzetközi porondot foglal
magába.

Kerék István: Már indultam egy-két román sprintfutamon, ezért úgy gondoltam, nem lesz olyan
komoly kihívás a Covasna Winter Rally sem. Tévedtem – a több mint 140 versenykilométer, és a
változó, havas-jeges körülmények igencsak próbára tettek bennünket. Az pedig egyáltalán nem
könnyítette meg a helyzetünket, hogy mindössze egy napunk volt bejárni a szakaszokat.
Szombaton 6, vasárnap pedig 4 gyorsaságit kellett teljesítenünk. Habár a szakaszok között voltak
átfedések, egyiken sem mentünk kétszer teljes egészében. A technikás pályák vetekedhetnek egy EB
futam stílusával, bár ezt a mostani még komolyabbnak ítélném meg, hiszen a hegyen, 1000-1200
méter magasban is kellett autóznunk, fel-le. Nehéz volt, de nagyon élvezetes! Számomra ez volt az
első alkalom, hogy itt jártam, de annyira magával ragadott, hogy lesz rá lehetőség, biztosan
visszatérek jövőre is.

Partnereinknek köszönjük az együttműködést: Richmond Logistics, Hotel Parlament, Hotel Palazzo
Zichy, Patócs Autóház Kft., Metálkontakt Kft., Mátrai Kft., Firebox Kft., C-Szerviz, Finlux, Dornhof Nagy
Und Partner Kft., Nagy József Auditor, Aktív Tours Kft., Continental Travel Kft., Floren Cosmetics Kft.,
Moltech Kft., Eu-Roll Kft., Gumi Pont Kft., Aszú Étterem, Vázterv Mérnök Iroda Kft.

Sajtófőnök: Horváth Judit – Tel.: 30/533-9099; E-mail: sajto.hidegrallyteam@gmail.com