Finn győzelem Finnországban !

Latvala nyerte a 65.Neste Oil Finland rallyet !

Szoros befutóval ért véget a 65.Finn rallye. Mindössze 13,7 másodperces előnnyel ért véget Latvala javára a csapattárs Ogierrel szemben a verseny. Latvala 10 míg Ogier 8 gyorsasági szakaszt tudott nyerni a 20 speciálból. A harmadik helyen a Norvég Citroenes versenyző Mads Ostberg  végzett aki több mint másfél percet zsebelt be a verseny végére Latvalától. A jellegzetes gyors ugrálós pályák sorra szedték az áldozataikat. Már a shakedown-on Neuville és Breen is összetörte a Hyundait és a Peugeot-ot.  Kubica sem volt szerencsés, ő a vége előtt kettővel hajította el a vasat. Thierry  Neuville a balesete ellenére is behozta a Hyundait az abszolút negyedik helyre ! A verseny végére 56 szerencsés versenyző látta meg a céldobogót ! A folyamatosan jól szereplő Essapekka Lappi is befért a 10-be ,ugyanis az R5-ös Skodával az abszolút 8.helyen végzett ami igen figyelemfelkeltő eredménynek számít !