Yazeed Al-Rajhi nyerte a Ciprus Rallyt

Yazeed Al-Rajhi nyerte a rally Európa-bajnokság kilencedik, ciprusi futamát. A szaúdi pilóta mellé Kajetan Kajetanowicz és Abdulaziz Al-Kuwari állhattak fel a dobogóra.

A bajnokságot vezető Skoda Motorsport pilótái nem utaztak el Ciprusra, így Craig Breen számára adott volt a lehetőség, hogy faragjon a hátrányából. Az észak-ír versenyző a motor túlmelegedésével küzdött, majd elektromos hibák is jelentkeztek a Peugeot-n. Breen végül nem szerzett pontot.

Khalid Al-Qassimi negyedikként teljesítette a távot a Citroen DS3-al. A Peugeot becsületét Bruno Magalhaes mentette meg. A portugál pilóta az ötödik pozícióban vitte célba a 208 T16-ot.

A futamnak több magyar páros is nekivágott. A Vizin László – Zsiros Gábor egység a tizenharmadik helyen zárta a versenyt a Peugeot 207 S2000-el. Bessenyey Zoltán, Nyírfás Juliannával az oldalán az összetett tizenhatodik, a 2WD értékelésben pedig az első helyen ért célba a Honda Civic Type-R R3-al.
Az orosz Dimi Morozovnak Széchenyi Zoltán olvasta az itinert. Morozovék a huszonharmadik pozícióban fejezték be a viadalt a Suzuki Swifttel.
A Ranga Péter – Czakó Janek duó motorprobléma miatt idő előtt fejezte be a Ciprus Rallyt.

23. Dimi Morozov – Széchényi Zoltán (Suzuki Swift Sport)   +1:00:52.4

A bajnokság Svájcban folytatódik. A Rallye International du Valais október 23-25. között kerül megrendezésre.